Odkurzanie koryt kablowych przy użyciu alpinistycznego sprzętu to specjalność firmy Altura. Działamy na terenie całego woj. lubuskiego i zachodniopomorskiego.


W ofercie firmy Altura można znaleźć profesjonalną usługę odkurzania ciągów kablowych w tym koryt kablowych sufitowych i ściennych hal produkcyjnych, magazynowych oraz obiektów przemysłowych. Wykonujemy kompletne czyszczenie hal działających w różnych branżach. Regularne usuwanie osadów, pyłów i innych zabrudzeń znacząco poprawia komfort pracy, a oczyszczone powierzchnie czy też okablowanie zmniejsza ryzyko zagrożenia i spowodowania samozapłonu. Do zadań naszych doświadczonych fachowców należą między innymi sprzątanie konstrukcji, ścian, a także precyzyjne odkurzanie koryt kablowych. Ta ostatnia usługa polega na usuwaniu warstwy kurzu i innych zabrudzeń z okablowania, koryt kablowych, ciągów umiejscowionych na ścianach, sufitach i miejscach trudno dostępnych. Posiadamy wymagane pozwolenia na pracę na wysokości, a do sprzątania stosujemy atestowane maszyny oraz najwyższej jakości sprzęt, zapewniając tym samym bezpieczeństwo osób i ich mienia.


Odkurzanie koryt kablowych – Szczecin, Zielona Góra i Gorzów Wielkopolski


Rozwiązań jakimi posługuje się firma Altura jest mnóstwo. Wiele zależy od rodzaju konstrukcji i jej wielkości. Odkurzanie koryt kablowych przez naszych pracowników odbywa się najczęściej przy pomocy lin, rusztowań i podnośników koszowych, jednak to wszystko zależne jest od umiejscowienia kabli. Brud i kurz mają właściwości elektrostatyczne, w przypadku osadzenia ich na korytach kablowych i ciągach okablowania mogą być niebezpieczne i przenosić iskrę powodując zagrożenie dla życia lub zdrowia osób znajdujących się na terenie zanieczyszczonego miejsca. Bezpieczeństwo jest niezwykle istotną kwestią na rynku specjalistycznym szczególnie w przypadku instalacji elektrycznej i tras kablowych. Nawet najmniejsze zanieczyszczenie, niezależnie od źródła jego pochodzenia, może oznaczać duże straty dla zakładu oraz mieć szkodliwy wpływ na zdrowie konsumentów. Nasze zlecenia wykonywane są przy pomocy profesjonalnych odkurzaczy przemysłowych z automatycznymi systemami oraz dużą mocą ssania.