mycie elewacji hal i magazynów

Czyszczenie elewacji myjką ciśnieniową przeprowadza się nie tylko w przypadku domów jednorodzinnych czy budynków użyteczności publicznej, ale również w przemyśle. Nic dziwnego – obiekty produkcyjne są swego rodzaju wizytówką dla przedsiębiorstwa, a co więcej, regularne czyszczenie fasady wydłuża żywotność ścian. Jak zatem tego dokonać? Zaufaj sprawdzonym fachowcom z firmy Altura.

Czyszczenie hal produkcyjnych – lubuskie

Mało kto zdaje sobie sprawę, jak bardzo czynniki atmosferyczne wpływają na ściany zewnętrzne budynku. Działanie słońca, wiatru, mrozu i deszczu czy śniegu sprawia, że z czasem ściany pokrywają się nieestetycznym brudem. Co więcej, czasami elewacje porastają również mchy, glony czy grzyby. Taka mieszanka nie tylko nie wygląda atrakcyjnie, ale także ma negatywny wpływ na strukturę ścian.

Za pomocą myjki ciśnieniowej skutecznie usuwamy zabrudzenia elewacji w obiektach przemysłowych, aby przywrócić im dawny blask, a także zapobiec przedwczesnemu niszczeniu ścian. Wieloletnie doświadczenie sprawia, że rozpoznanie materiału, stopnia zabrudzenia i dobrania sposobu na usuwanie zabrudzeń przychodzi nam z łatwością. Praca jest więc efektywna i terminowa. Przeprowadzamy mycie szklanych elewacji i metalowych elewacji w magazynach i nie tylko. Tynki mineralne również nie stanowią dla nas przeszkody.

Czy do czyszczenia elewacji warto wykorzystać pomoc fachowców?

Czyszczenie elewacji budynków przemysłowych to złożony proces, który wymaga specjalistycznego sprzętu oraz wykwalifikowanego personelu. Czyszczenie elewacji na wysokości może być niebezpieczne, jeśli nie zostanie wykonane prawidłowo. Duża wysokość i opanowanie odpowiedniej techniki mogą stanowić problemy dla niewykwalifikowanych osób. Samodzielne mycie elewacji budynku odradzamy więc osobom bez doświadczenia. Brak podnośnika sprawia, że to bardzo trudne zadanie, a stosowanie nieodpowiedniej techniki bardzo łatwo może doprowadzić do uszkodzenia elewacji.

Czyszczenie elewacji budynków przemysłowych to trudne zadanie, zwłaszcza jeśli chodzi o wysokość. Proces wymaga specjalistycznego sprzętu i technik, aby zapewnić bezpieczeństwo i wydajność. Ważne jest, aby proces czyszczenia elewacji był przeprowadzony prawidłowo, ponieważ niewłaściwe metody mogą spowodować uszkodzenie zewnętrznej części budynku. Z tego względu z pewnością warto zainwestować w pomoc naszej firmy.

Altura dysponuje własną bazą podnośników i innych urządzeń, dzięki którym dostarczamy usługi najwyższej jakości. Precyzyjnie dostosowujemy ciśnienie wody, by uzyskać najlepsze efekty. Do naszych zadań należy również zakup środków czyszczących dostosowanych do rodzaju zabrudzeń oraz stopnia zabrudzenia elewacji. Firma Altura świadczy usługi mycia elewacji na terenie województw lubuskiego i zachodniopomorskiego, w miastach:

  • Gorzów Wielkopolski,
  • Szczecin,
  • Poznań,
  • Zielona Góra.

Mycie elewacji przemysłowych – specjalistyczny sprzęt

Czyszczenie elewacji na wysokości wiąże się z użyciem przez nas specjalnych narzędzi i technik przystosowanych do pracy na wysokich konstrukcjach. Obejmuje to korzystanie z platform dostępowych, podnośników koszowych, technik linowych i systemów rusztowań. Przedstawione rozwiązania umożliwiają pracownikom bezpieczne dotarcie do wysokich miejsc, aby oczyścić elewację budynku bez narażania życia lub uszkodzenia konstrukcji.

Dysponujemy własną bazą podnośników i innych narzędzi, zatem nie korzystamy z dodatkowych usług, aby zapewnić Ci terminowe wykonanie zlecenia. Co więcej, dzięki temu ceny mycia elewacji są również obniżone.

Jak wygląda czyszczenie elewacji w Gorzowie Wielkopolskim i okolicy?

Podnośnik koszowy to podstawowe urządzenie towarzyszące nam w codziennej pracy. Wszędzie tam, gdzie podnośnik koszowy się nie sprawdza (np. ze względu na wagę czy rozmiar), stosujemy techniki linowe. Z powodzeniem podejmiemy się więc mycia elewacji w różnego rodzaju budynkach przemysłowych, magazynach i halach – bez względu na ich wysokość. Wykorzystując te specjalistyczne narzędzia i techniki, budynki przemysłowe mogą szybko i bezpiecznie czyścić elewacje, nie narażając nikogo na niebezpieczeństwo ani nie powodując żadnych szkód.

Metoda czyszczenia elewacji obejmuje głównie wykorzystanie myjki ciśnieniowej. Bardzo często sama woda pod ciśnieniem szybko poradzi sobie z zanieczyszczeniami (zwłaszcza jeśli mycie elewacji przeprowadzane jest regularnie). Do usuwania utrwalonych zacieków czy wykwitów stosujemy specjalne preparaty. Na koniec możemy elewację pokryć środkiem, który zabezpieczy ścianę przed przywieraniem zabrudzeń oraz dalszym rozwojem mikroorganizmów.

Częstotliwość mycia elewacji zależy od kilku czynników

W niektórych sytuacjach właściciele czy administracja budynku odwleka w czasie czyszczenie elewacji. Niestety niesłusznie. Zaniedbania i zwłoka w myciu elewacji mogą prowadzić do trwałych zmian w strukturze ścian oraz uporczywych plam, które bardzo trudno usunąć. Z czasem powstają nawet uszkodzenia mechaniczne takie jak rdza czy odbarwienia – wówczas potrzebne będą usuwanie korozji oraz ponowne malowanie elewacji.

W zależności od rodzaju tynku czy innego pokrycia elewacji częstotliwość mycia elewacji może wyglądać inaczej. Standardowo gładkie powierzchnie (np. szkło czy metal) są łatwiejsze w usuwaniu zabrudzeń, ponieważ pył ześlizguje się z nich. Do mycia fasad porowatych często trzeba wykorzystać środki czyszczące. Regularne mycie elewacji zapobiega nadbudowaniu plam, a wówczas każde kolejne zlecenie realizujemy o wiele sprawniej.

Stopień zabrudzenia ścian także ma wpływ na częstotliwość czyszczenia elewacji – jeżeli ściany są ciągle narażone na uporczywe zanieczyszczenia, warto częściej zlecać takie usługi naszym specjalistom.

Współpraca z firmą Altura w praktyce

Skontaktuj się z nami

Wystarczy krótki mail lub telefon z opisem sytuacji. Postaramy się jak najszybciej odpowiedzieć i zaproponować rozwiązanie problemu.

Przekaż nam niezbędne informacje i uzyskaj wycenę

Zapytamy m.in. o wysokość i powierzchnię budynku, jego lokalizację, a także typ zabrudzeń. Wówczas możemy przedstawić Ci kosztorys prac. Cena mycia elewacji obejmuje myjki ciśnieniowe, podnośnik lub liny, preparaty chemiczne oraz robociznę.

Umówmy szczegóły współpracy

Kiedy zdecydujesz się na współpracę, ustalimy termin wykonania prac. Możemy z łatwością dostosować się do Twojego terminarza.

Przeprowadzimy mycie elewacji

Usługi realizujemy w ustalonym zakresie i terminie, aby nasza praca nie wpływała na działanie budynku.

Usługi mycia elewacji i nie tylko

Firma Altura od ponad dekady zajmuje się wykonywaniem prac na wysokości. Mycie elewacji to tylko kropla w morzu naszych możliwości. W Szczecinie, Poznaniu i Zielonej Górze oferujemy również w halach przemysłowych:

Słowem, wszędzie tam, gdzie czyszczenie wymaga podnośnika lub dostępu liniowego – z powodzeniem się dostaniemy i wykonamy potrzebne zadania. Nie boimy się wyzwań – bez względu na charakter zlecenia, zawsze jesteśmy gotowi do działania.

czyszczenie hal produkcyjnych

Profesjonalne czyszczenie hal i magazynów

Zaplanuj sprzątanie już dziś!

Zadzwoń: +48 798 366 638 | Napisz: altura.gorzow@gmail.com