sprzątanie magazynów

Utrzymanie firmowych przestrzeni w odpowiednim porządku jest bardzo wymagające. Angażuje mnóstwo pracowników, pojazdów i maszyn, oraz w pewnym stopniu także firmowych funduszy. W większości przypadków poszczególne działania, w tym sprzątanie magazynów, prace na wysokościach czy też kompleksowe sprzątanie obszaru produkcji, powinno się zlecić firmie zewnętrznej. To znacznie wygodniejsze rozwiązanie.

U nas możesz zdecydować się na sprzątanie powierzchni magazynowych w sposób precyzyjny, bezpieczny i – co bardzo ważne – efektywny i szybki. Poznaj z bliska naszą markę Altura – czyszczenie hal i magazynów najwyższej klasy!

Na czym polega sprzątanie magazynów?

Warto zacząć od tego, że mycie hal magazynowych nie ma nic wspólnego z takimi działaniami, jak mycie okien czy najczęściej eksploatowanych elementów wyposażenia. To duży, angażujący i bardzo skomplikowany proces, którego właściwe przeprowadzenie wymaga ogromnej wiedzy i skonkretyzowanych maszyn, pojazdów i preparatów. Przez to właśnie jego zlecenie osobnej firmie zawsze stanowi rozwiązanie lepsze, wygodniejsze i – co bardzo ciekawe – tańsze.

Całe przedsięwzięcie sprowadza się do uzyskania:

Czystości

Nasza firma sprzątająca hale produkcyjne w lubuskim, zachodniopomorskim i wielkopolskim stawia sobie na cel przede wszystkim dokładne i precyzyjne oczyszczenie powierzchni płaskich, w tym trudno usytuowanych, jak i poszczególnych elementów konstrukcyjnych budynku. Ponadto w ramach naszych usług skutecznie oczyszczamy z wszelkich zanieczyszczeń trudno dostępne urządzenia montowane na dużych wysokościach. W ten sposób nasz zespół sprzątający w Twojej firmie może z łatwością wykonać każdy rodzaj prac – również ten, którego nie dało się przeprowadzić wewnętrznie.

Bezpieczeństwa

Zaniedbane, brudne i osypujące się z kurzu i różnych zanieczyszczeń ściany mogą w pewnych warunkach powodować duże zagrożenie. Należą do nich pożary – bardzo powszechne w przypadku zabrudzeń powodujących zapylenie i łatwopalnych – a także negatywny wpływ na zdrowie wszystkich osób pracujących w danym zakładzie.

Komfortu

praca w niekorzystnych warunkach jest dla pracowników niezwykle trudna, niebezpieczna i mało wydajna. Przekonuje się o tym co roku mnóstwo przedsiębiorców, którzy upatrują się niższej efektywności operatorów maszyn czy pracowników fizycznych w niskich wynagrodzeniach, czy zakresu obowiązków nieadekwatnych do zajmowanych stanowisk. Czasami powód jest prozaiczny – zanieczyszczone hale i magazyny, przez co wielu z nich musi sprzątać przed rozpoczęciem i po zakończeniu swojej zmiany.

Zmniejszenia ryzyka awarii

zanieczyszczona maszyna może oznaczać większe ryzyko wystąpienia wady jakościowej w końcowym etapie produkcji, a brud na stanowisku pracy stanowić istotny element utrudniający lub uniemożliwiający właściwy przebieg procesu produkcyjnego.

Sprzątanie hal produkcyjnych w Gorzowie Wielkopolskim – czy to niezbędne?

Zdecydowanie tak! Sprzątanie hal produkcyjnych to proces, który wspomaga komfort, zwiększa efektywność i przyczynia się do bezpieczeństwa, lecz nie tylko. Praca w skrajnie nieodpowiedzialnych warunkach może także prowadzić do wielu zdarzeń losowych, których wyłączną winę ponosi dyrektor fabryki, zarządca lub właściciel. Brak dbałości o utrzymanie firmowych pomieszczeń w optymalnym stanie może wywołać mnóstwo problemów prawnych, w tym pełną lub częściową odpowiedzialność za wypadek powstały na skutek nie utrzymania hali w właściwym stanie technicznym.

Sprzątanie obiektów przemysłowych – jakie działania wykonujemy?

Cechą szczególną naszej marki jest to, że nie uznajemy żadnych półśrodków i kompromisów, co na polu aż tak precyzyjnej i wymagającej pracy ma szczególnie duże, wręcz decydujące znaczenie. Realizujemy efektywne sprzątanie obszaru produkcji, w tym:

Przeprowadzone przez nas czyszczenie hal przemysłowych obejmuje mycie i/lub odkurzanie, oczywiście zawsze za pomocą środków, które nie wchodzą w niepożądane reakcje z różnymi tworzywami, np. plastikiem, PVC, cegłą, klinkierem, PP, aluminium czy blachą lub szkłem.

Nie ograniczamy naszych usług tylko do konkretnych elementów firmowej infrastruktury, gdyż wszystkie czynności zawsze dostosowujemy do wymogów konkretnej firmy. Dla przykładu zakład produkcyjny zajmujący się obróbką sypkich tworzyw wymaga usunięcia pyłu lub niewielkich resztek surowców poddanych mechanicznej obróbce, podczas gdy np. sprzątając maszyny służące do produkcji konstrukcji, realizujemy proces usuwania smarów czy olejów.

Ponadto nasze usługi realizujemy w:

  • halach produkcyjnych,
  • magazynach,
  • montażowniach,
  • zakładach przemysłu ciężkiego,
  • magazynach,
  • i innych obiektach wielkopowierzchniowych.

Istotną zaletą naszej marki jest własny park maszynowy. W rezultacie wszystkie prace i każdą usługę jesteśmy w stanie zrealizować od razu, bez czekania na wolny termin najmu dodatkowych urządzeń oraz oszczędzając na jego kosztach. Jesteśmy także elastyczni wobec naszych klientów, dzięki czemu mycie hal przemysłowych za naszą pomocą z całą pewnością przebiegnie tak, jak wynika z harmonogramu prac przygotowanych wraz z usługodawcą. Na rynku działamy nieprzerwanie od 2012 roku – to ogromny wyróżnik naszej firmy na tle innych realizujących podobne działania.

Czyszczenie hal produkcyjnych Lubuskie – poznaj zalety tego rozwiązania

Dla naszej firmy czyszczenie hal produkcyjnych w dolnośląskim to proces, który realizujemy już od lat. Dzięki temu mamy dostęp do najświeższych rozwiązań technologicznych oraz specyfików i procesów technicznych, dzięki którym cały proces i sprzątanie produkcji możemy wykonać i szybko, i bezpiecznie, a co najważniejsze – efektywnie.

W naszej pracy wykorzystujemy:

sprzątanie hal

Dostęp linowy

Proces ten polega na odkurzaniu, czyszczeniu sufitów i ścian, a także instalacji wiszących tuż pod stropami, np. hydraulicznych czy wentylacyjnych. Bez problemu oczyścimy kratki wentylacyjne oraz wszystkie ujścia różnych brudzących się elementów konstrukcyjnych budynku. To alpinistyczne czyszczenie hal, cechujące się przede wszystkim najwyższą możliwą precyzją pracy. Efektem wieloletniego doświadczenia oraz ciągłego doskonalenia umiejętności jest też minimalizowanie ryzyka popełnienia błędów czy defektów, co zaoszczędza czas i pieniądze zleceniodawcy.

Podnośnik koszowy

Sprzątanie dużych powierzchni magazynowych wymaga czasami zastosowania podnośnika, w którym może pracować symultanicznie kilku wyspecjalizowanych pracowników naszej firmy. W ten sposób możemy dotrzeć wszędzie – również tam, gdzie alpinizm przemysłowy nie był możliwy do wprowadzenia ze względów technicznych lub bezpieczeństwa. Nasi pracownicy dzięki dyspozycji wysięgników mogą przeprowadzić precyzyjne czyszczenie przemysłowe różnorodnych elementów konstrukcyjnych hal „na odległość”.

Podnośnik nożycowy

Znacznie ułatwia realizujące usługi na nieco niższych wysokościach, lecz w dalszym ciągu niemożliwych do obróbki bez dodatkowego podestu. To urządzenia, bez których praca w większości hal produkcyjnych, magazynów wielkopowierzchniowych i zakładów obróbki czy montażowniach tak naprawdę nie byłaby możliwa.

Dlaczego sprzątanie produkcji w Gorzowie Wielkopolskim warto zlecić właśnie nam?

Sprzątanie hal magazynowych to zadanie, które nie bez powodu uchodzi za skomplikowane. Przed rozpoczęciem działań przeprowadzamy audyt powierzchni, oceniając stan nawierzchni wymagających czyszczenia, sufitów i maszyn, jak i stopień ich zabrudzenia. Tuż po wstępnej analizie dokonamy wyceny i przekażemy szczegółowe informacje co do działań, których realizacją zajmą się nasi pracownicy.

Harmonogram zawsze dostosowujemy do wymagań przedsiębiorcy, dzięki czemu np. nie ma potrzeby zatrzymywania linii produkcyjnej czy oddelegowania pracowników do innych stref. Jesteśmy elastyczni i otwarci na współpracę w trakcie przerwy produkcyjnej, postojów maszyn czy innych okoliczności wyłączających maszyny z użycia.

Lata doświadczeń oraz niezliczone szkolenia podnoszące kwalifikacje całej kadry pracowników wysokościowych sprawiają, że czyszczenie hali produkcyjnej, proces skomplikowany i trudny, przebiega sprawnie i pomyślnie. Szybki czas realizacji zlecenia to ogromne pieniądze zaoszczędzone na przestoju maszyn produkcyjnych, a dodatkowo idzie za tym jakość wykonywanych przez nas usług. To wszystko sprawia, że z wieloma firmami współpracujemy już cyklicznie.

Nasza firma nie osiada na laurach, rośniemy jako zespół wykwalifikowanych alpinistów przemysłowych oraz zwiększamy nasz zasób maszyn, urządzeń i wyposażenia, szkolimy się w ich obsłudze oraz doborze technologii, co pozwala znacznie zredukować koszty zlecenia oraz przyspieszyć czas jego realizacji.

czyszczenie hal produkcyjnych

Profesjonalne czyszczenie hal i magazynów

Zaplanuj sprzątanie już dziś!

Zadzwoń: +48 798 366 638 | Napisz: altura.gorzow@gmail.com

Sprzątanie hal przemysłowych – nasze najważniejsze atuty

Dla naszej firmy sprzątanie obiektów przemysłowych to codzienność. Wiele lat obecności na rynku oraz mnóstwo dotychczas przeprowadzonych współprac sprawia, że mamy zarówno duże doświadczenie w praktyce, jak i ogromną wiedzę teoretyczną. W rezultacie czyszczenie hal przemysłowych przez naszą firmę jest w pełni bezpieczne. Doskonale znamy wpływ poszczególnych środków na wybrane tworzywa, kontrolujemy dostawców wybranych specyfików i na bazie naszego doświadczenia dobieramy rozwiązania, które będą w stanie zapewnić szybką realizację przy minimum formalności.

Prace na wysokościach, w tym alpinizm przemysłowy oraz dogłębne sprzątanie dużych powierzchni, realizujemy na terenie województwa: zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i lubuskiego, a także w miastach: Szczecin, Poznań, Wrocław, Zielona Góra oraz Kostrzyn nad Odrą. Zapraszamy do współpracy!