odpylanie przemysłowe

Odpylanie przemysłowe Gorzów Wielkopolski

Pył, kurz oraz inne zanieczyszczenia zawieszone w powietrzu mogą sprawiać wiele trudności związanych z utrzymaniem firmowej przestrzeni w należytej czystości. Jako firma Altura realizujemy profesjonalne odpylanie przemysłowe, polegające na usunięciu pyłu oraz innych substancji sypkich z powietrza i osadzonego na narzędziach i elementach firmowej architektury, w tym na ścianach, w korytach kablowych czy elementach ściśle konstrukcyjnych. Całą pracę realizujemy również na dużych wysokościach, wykorzystując w tym celu sprzęt alpinistyczny.

Czym jest odpylanie przemysłowe?

Odpylanie przemysłowe polega na usunięciu z wnętrza pomieszczeń firmowych, w tym hal produkcyjnych i całych zakładów wytwórczych, pyłu – zanieczyszczenia, które bardzo źle wpływa na utrzymanie firmowych przestrzeni w idealnej czystości. Ma wpływ na higienę pracy oraz możliwość bezpiecznej obróbki np. artykułów spożywczych czy półprzewodników. Co więcej, pył po opadnięciu na niektóre powierzchnie, np. ciągi kabli elektrycznych, rury instalacji sprężonego powietrza lub CO, tworzy nalot, który może ulec samozapłonowi. Znaczącym problemem jest także duża ilość pyłów wybuchowych, które ulegają zapłonowi jeszcze szybciej i w bardziej gwałtowny sposób. To z reguły najpoważniejsze zagrożenie, które czyha na każdego przedsiębiorcę niezwracającego uwagi na zapylenie firmowych pomieszczeń.

Nie bez znaczenia jest także zdrowie pracowników. Odpylacze mechaniczne, które wykorzystujemy do czyszczenia hal, magazynów czy zakładów, stanowią w pewnym stopniu ochronę zdrowia pracowników. Osiadanie w płucach niektórych pyłów może skutkować rozwojem groźnych chorób i schorzeń, które w skrajnym przypadku mogą prowadzić do śmierci.

czyszczenie hal produkcyjnych

Profesjonalne czyszczenie hal i magazynów

Zaplanuj sprzątanie już dziś!

Zadzwoń: +48 798 366 638 | Napisz: altura.gorzow@gmail.com

Jak realizujemy odpylanie przemysłowe?

W naszej firmie odkurzanie hal przemysłowych stanowi jedną z wielu usług, którą realizujemy już od lat. Wykorzystujemy specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu możemy usunąć opadnięty pył w efektywny i szybki sposób, z:

  • koryt kablowych,
  • zagłębień i szczelin w ścianach,
  • elementów konstrukcyjnych obiektu,
  • sufitów i stelaży,
  • maszyn i urządzeń, w tym stacjonarnych i mobilnych,
  • wielu innych powierzchni.

Specjalizujemy się w zakresie odpylania przemysłowego, dlatego wykorzystujemy sprawdzone, pewne narzędzia o skonkretyzowanym działaniu. W tym odkurzacze, które poza samym procesem zasysania zanieczyszczeń nie mają zbyt wiele wspólnego z tymi wykorzystywanymi w gospodarstwach domowych. Nasze odkurzacze są niezwykle mocne, cechują się dużą siłą ssania oraz równie dużym przepływem powietrza, dzięki któremu skutecznie uzupełniają wszystkie instalacje odpylania przemysłowego. Urządzenia te dzięki rurom o różnym przekroju i elastycznej konstrukcji umożliwiają dotarcie w najmniejsze zakamarki, w których to wbrew pozorom odkłada się najwięcej zanieczyszczeń, głównie z uwagi na mniejszą i osłabioną cyrkulację powietrza.

Odpylanie przemysłowe Lubuskie – efektywne, wydajne i bezkompromisowe

Przeprowadzamy odkurzanie przemysłowe na praktycznie każdej wysokości – do dyspozycji mamy przede wszystkim podnośniki koszowe, konstrukcje wolnostojące, w tym stacjonarne lub mobilne rusztowania, a także liny, na których możemy dotrzeć w zasadzie wszędzie. Możemy przeprowadzić odpylanie w każdym miejscu pracy, zarówno w firmach wyspecjalizowanych w procesie transportowania materiałów, jak i w obrębie zakładów spożywczych czy hal, w których przeprowadza się mechaniczną obróbkę twardych tworzyw sztucznych czy naturalnych.

Nie zawsze moc w pozornie odpowiednio dobranych urządzeniach filtracyjnych jest adekwatna w stosunku do ilości pyłu generowanego przez dane maszyny w niektórych gałęziach przemysłu. Odpylacze komorowe i odpylacze mokre, filtry workowe, ramiona odciągowe i stoły odciągowe, ssawy stanowiskowe i odciągi miejscowe oraz inne instalacje mogą zapewnić skuteczne odprowadzanie zanieczyszczeń w firmie, lecz tylko w ograniczonym zakresie.

W naszej firmie zapewniamy skuteczne odpylanie przemysłowe, zawsze zgodne z wytycznymi współczesnych przedsiębiorców oraz firm, które realizują działania związane z generowaniem pyłu oraz innych zanieczyszczeń osadzających się na różnych powierzchniach w postaci nalotów. Wpływamy na bezpieczeństwo, działamy szybko i zawsze zgodnie z oczekiwaniami, a przy tym także dostosowujemy działania w zależności od rodzaju pyłu oraz jego charakterystyki.

Odpylanie – uzupełnienie wszystkich systemów odpylania

Nasze sługi stanowią doskonały wybór dla firm, w których generowana jest duża ilość pyłu i gdzie została zainstalowana instalacja odpylania przemysłowego, jak i do tych, generujących stosunkowo niewiele pyłu, lecz wymagających przeprowadzania okresowego oczyszczenia powierzchni z wszystkich nalotów.

Zapraszamy do kontaktu już dziś – chętnie przedstawimy ofertę współpracy, jak i odpowiemy na pytania związane z naszymi działaniami, w tym na te dotyczące bezpieczeństwa naszej pracy. Sporządzamy przed rozpoczęciem prac wiążący kosztorys, w którym uwzględniamy wszystkie koszty, mogące mieć jakikolwiek wpływ na ostateczną cenę naszych usług.